...وَإِنِ اسْتَنصَرُوکُمْ فِی الدِّینِ فَعَلَیْکُمُ النَّصْرُ... » - اگر در راه دین از شما یاری طلبیدند بر شما واجب است که آنها را یاری کنید. انفال/ 72

خبر جنایت وحشیانه علیه مسلمانان میانمار و سکوت جهانیان در مقابل این اتفاق قبیح و ددمنشانه بار دیگر سخن گهربار مولای متقیان را در اذهان آزادی‌خواهان جهان تداعی می‌کند که سزاواراست از شنیدن خبر چنین اتفاقاتی جان سپرد.

محاصره و قتل عام هزاران نفر از مردم و کودکان مظلوم و بی‌دفاع و تجاوز به زنان مسلمان توسط بوداییان منطقه و تهدید این مردم مسلمان توسط رئیس جمهور این کشور پس از لغو تحریم‌های آمریکا علیه میانمار نشان دهنده چراغ سبز دولت آمریکا برای انجام این جنایت هولناک توسط وحشیان میانماری است.

در این میان سکوت دولت‌های اسلامی در برابر این فاجعه عظیم، رنج مضاعفی است بر مسلمانان زخمی و محاصره شده‌ای که در کنار مرزهای بسته میانمار و بنگلادش جمع شده‌اند و عاجزانه درخواست یاری و کمک می‌کنند. این واقعه بار دیگر خاطره تلخ بی‌توجهی دولت‌های اسلامی به مردم مظلوم و ستمدیده غزه که در میان چنگال رژیم صهیونیستی و خیانت حسنی نامبارک محاصره شده بودند را به یاد می‌آورد.

امروز جنایت میانمار علیه مسلمانان بی‌دفاع و مظلوم این کشور در حالی در دنیا اتفاق می افتد که منادیان حقوق بشر و رسانه‌هایشان با ژست مدافع آزادی‌طلبان و مظلومان در حال تصمیم‌سازی علیه مردم و دولت مظلوم سوریه و تدارک یک جنایت دیگر در حق مردم مظلوم و مقاوم این کشوراند. این روزها شورای امنیت سازمان ملل با فراموش کردن وظایف اصلی خود که از جمله تحقق حقوق از دست رفته مردم بی‌دفاع و مسلمان میانماراست، بار دیگر نشان داد که این سازمان‌ها ابزاری در دست جنایتکاران بین‌المللی برای فشار علیه مقاومت اسلامی به وجود آمده در منطقه تبدیل شده است.

در این میان دم تکان‌دادن حکام مرتجع منطقه برای اربابان غربی خود و پارس کردن آنها برای دولت و مردم سوریه و در مقابل سکوت در برابر کشتار، تجاوز و محاصره هزاران مسلمان در میانمار از خاطره تاریخی ملت‌های مسلمان منطقه پاک نخواهد شد و آن روز که سرنوشت بن‌علی و نامبارک برای اینان پیش بیاید دست انتقام خدا را خواهند دبد که -الله سریع العقاب...

دانشجویان دانشگاه‌های استان اصفهان از وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام، در‌خواست تشکیل یک مجمع‌اسلامی برای پاسخ مناسب به این مسلمان‌کشی‌ها را دارد و اعلام می‌ دارد که تمام تلاش خود را برای تنبیه و مجازات بین‌المللی عاملان اصلی این حادثه هولناک انجام دهد. همچنین از رسانه ملی انتظار می‌رود که در راستای وظایف صدا و سیمای جمهوری اسلامی که حمایت از همه مظلومان جهان می‌باشد، با پیگیری‌های رسانه‌ای خود برای پوشش جهانی این جنایت و مطلع کردن مردم آزادیخواه جهان از این جنایت هولناک زمینه جلوگیری از این کشتار دسته جمعی را فراهم کند.

دانشجویان دانشگاه‌های استان اصفهان ضمن محکوم کردن موضع رئیس جمهور میانمار مبنی بر اینکه این مسلمان‌ها میانماری نیستند و باید یک اردوگاه بین‌المللی در جای دیگری برای این مسلمان‌ها احداث شود و این افراد باید از میانمار اخراج شود، اعلام می‌دارد که حقوق شهروندی و ملی متعلق به همه مردم این کشور است و دولت میانمار باید خود را ملزم به اعطای تمام حقوق انسانی و ملیتی به تمام مردم این کشور از جمله نزدیک به یک میلیون مردم مسلمان این کشور بداند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 تیر 1391    | نام دانشجو: خانم عموشاهی    | طبقه بندی: اطلاعیه و اخبار،     | نظرات()