جوابیه موسسه فیض الاسلام به روزنامه فرصت پیرامون درج خبر گاز گرفتگی در یکی از خوابگاههای دانشجویی

مدیر مسئول محترم دو هفته نامه فرصت و سایت فرصت آنلاین شهرستان خمینی شهر

 

با عرض سلام و تحیت

شهرستان مذهبی خمینی شهر از دیرزمان خاستگاه نیروهای فرهنگی و علمای بزرگ بوده است و خدای را سپاس که در این برهه از زمان بر ما و شما توفیق خدمتگزاری در این ساحت را عنایت فرموده است، امید آنکه بتوانیم بار این مسئولیت را با صداقت و امانت به مقصد برسانیم.


در شماره 87   مورخ 11/10/1391 صفحه 4 حوادث آن نشریه و نیز در سایت مربوطه، خبری غیر مستند درج گردیده که لازم است براساس مقررات جوابیه این مؤسسه نیز در همان صفحه شماره بعد درج گردد و توصیه
می شود از این به بعد برای حفظ ساحت قلم و مطبوعات براساس آیه شریفه « لا تقف ما لیس لک به علم» کلیه اخبار پس از اطمینان از صدق و راستی آن با ذکر منبع معتبر منتشر گردد و به صرف گزارش افراد ناشناس یا مغرض نسبت به خدمتگزاران در این مؤسسه (و سایر مراکز) ایجاد بدبینی نشود.


 


با  عنوان مهیج و تند « پیرانشهری دیگر» طی چند سطر مطالبی نوشته شده است که چهار مورد آن مصداق نشر اکاذیب می باشد:

1-  مسئولان دانشگاه اجازه ندادند که آتش نشانی و اورژانس بویی ببرد.


حادثه ای اتفاق نیفتاد که موجب خبررسانی به نهادهای مربوطه باشد، بلکه پس از حضور 3 نفر از دانشجویان در محل مؤسسه و احساس سردرد، آنها را به پزشک رساندیم و در جستجوی علت برآمدیم که مشخص شد این 3 نفر شب قبل در خارج از اتاق خود در کریدور خوابیده­اند و شعله بخاری را زیاد کرده اند که دودکش ها مکش لازم را نداشته است.


2- آتش نشانی سال گذشته از خانه بازدید کرد و منشور ایمنی را به مسئولان ارائه نمود.


ساختمان مذکور از اول پاییز امسال در اجاره مؤسسه قرار گرفته و اصلا سال گذشته در اختیار ما نبوده است که مسئولی بازدید کرده و منشور ایمنی داده باشد.

 

3- به گزارش آتش نشانی این دومین باری است که چنین اتفاقی، در این خوابگاه رخ می دهد؟

همانطور که در مورد قبل گفته این ساختمان قبلاً خوابگاه نبوده که اتفاقی در آن رخ داده باشد اگر لطف کنید و گزارش آتش نشانی را ارائه دهند خوشحال می شویم.


4- طبق گزارشات اهالی محل دانشجویان 3 روز در همان خوابگاه ماندند تا اینکه مسئولان تصمیم گرفتند این 16 نفر را به یکی دیگر از خوابگاه ها انتقال دهند.

این گزارش ها ( و نه گزارشات) از کجا به شما می رسد؟ از همان شب اول به دانشجویان اعلام شد که این ساختمان را باید تخلیه کنند تعدادی رفتند و جهت انتقال بقیه تاکسی آماده شد ولی دانشجویان اظهار داشتند که اتاق ما مشکلی ندارد و می مانیم و شب بعد با فشار مسئولین مؤسسه، دانشجویان وادار به تخلیه و انتقال به سالن خوابگاه دیگر شدند.


در پایان مجدداً متذکر می شویم که مسئولان محترم نشریه لازم است در درج اخبار دقت کافی بنمایند و بدانند که درج شایعات بدون تحقیق از منابع موثق موجب بی اعتباری نشریه می شود.


روابط عمومی مؤسسه آمادگی کامل دارد تا اطلاعات صحیح و دقیق را در هر زمینه در اختیار قرار دهد تا به اطلاع مخاطبان آن نشریه برسد و راه هرگونه شایعه­ پراکنی و تهمت زدن به خدمتگزاران بسته شود.

 

روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی فیض الاسلام  


متن اصلی خبر که در سایت روزنامه فرصت در تاریخ یکشنبه 1391/10/10 با عنوان 

بروز موارد متعدد گازگرفتگی، انفجار و آتش سوزی درج گردیده است بشرح زیر می باشد

پیرانشهری دیگر

اما حادثه بعدی حادثه ایست که در مقایسه با بقیه از اهمیت بیشتری برخوردار است و در واقع خطرناک تر است اگرچه مسؤولان دانشگاه حتی اجازه ندادند آتش نشانی و اورژانس نیز از جریان بویی ببرند. دانشجویان ساکن در یکی از خوابگاه های دانشگاه فیض الاسلام نیز در اولین روزهای دی ماه دچار گاز گرفتگی شدند. سازمان آتش نشانی سال گذشته طبق روال قانونی از خانه بازدید کرد، موارد غیر ایمن را گزارش کرده و منشور ایمنی را به مسؤولان ارائه نمود. شرایط غیرایمن این خوابگاه امسال حادثه ساز شد و سلامتی دانشجویانی را که هر کدام از یک گوشه کشور بودند به خطر انداخت. البته به گزارش شرکت گاز این دومین باری است که چنین اتفاقی در این خوابگاه رخ می دهد و اینبار گاز خوابگاه قطع شده تا مسؤولان دانشگاه در این رابطه اقدامی جدی صورت بدهند. طبق گزارشات اهالی محل این دانشجویان به مدت 3 روز در همان خوابگاه و با شرایطی سخت به سربردند تا اینکه مسؤولان دانشگاه تصمیم گرفتند این 16 دانشجو را به یکی دیگر از خوابگاهایشان انتقال بدهند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 دی 1391    | نام دانشجو: خانم عموشاهی    | طبقه بندی: اطلاعیه و اخبار،     | نظرات()